Реалізація необробленої деревини в Україні

Продаж і закупівля необробленої деревини в Україні здійснюється за допомогою тендерних аукціонів в рамках української енергетичної біржі КЕБ, сайт якої знаходиться за адресою sale.uub.com.ua. Постійні користувачі лісових ресурсів та суб’єкти господарської діяльності, які займаються переробкою деревини, мають можливість торгувати продукцією 1 раз в квартал. Подавати заявку на участь потрібно мінімум за півмісяця до початку торгів.

Яка інформація записана в аукціонному бюлетені?

Формування аукціонного бюлетеня для торгів відбувається на підставі результатів аналізу пропозицій від продавців. В цьому документі містяться наступні дані:

● обсяги необробленої деревини;

● розмір та кількість лотів;

● якісні властивості реалізованого матеріалу;

● початкова вартість 1 м3 продукції;

● крок торгів;

● умови поставки товару.

Про проведення торгів з закупівлі і продажу необробленої деревини українська енергетична біржа повідомляє всім учасникам за 10 днів до дати заходу. Інформування відбувається через регіональні ЗМІ із зазначенням дати, часу і місця торгів. Обов’язково вказується порода необробленої деревини та її обсяг, відомості про продавця. Вартість лотів формується вільно, але не повинна занадто сильно відрізнятися від рекомендованої ринкової ціни.

Внутрішня потреба України в необробленій деревині

В останні роки на території України часто обговорюється питання неконтрольованого експорту необробленої деревини в інші держави. Тут важливо знати і про внутрішні потреби країни в такому матеріалі. Існує як мінімум 2 фактори, що впливають на обсяг реалізованої всередині країни необробленої деревини.

Кількість матеріалу, що здатні переробити українські виробники і постачальники.

Соціальні аспекти поставок, пов’язані з обсягами попиту на продукт.

Товарно-сировинна біржа України відкрита для всіх постачальників і виробників необробленої деревини. На сайті https://sale.uub.com.ua/ru/filter/rail-car-hire є всі можливості для участі в торгах сировиною, а також виробами з необробленого дерева (плити ДСП, фанера, кроношпан тощо). У числі підприємств, які здійснюють торгівлю на цьому майданчику, є малі та середні компанії, що займаються переробкою лісу-кругляка та виробництвом меблевих заготовок. Саме ці споживачі і формують внутрішній український ринок.

Продаж на внутрішньому ринку чи на експорт — що вигідніше?

Експорт необробленої деревини, на думку Юрія Громяка (головний інженер Львівського регіонального управління лісового та мисливського господарства), для країни набагато вигідніше порівняно з внутрішніми продажами. По-перше, вартість матеріалу на іноземних ринкових майданчиках підвищується на 10-20%. По-друге, європейський ринок більш передбачуваний порівняно з українським, тому прибуток надходить стабільно. Разом з тим, український ринок необробленої деревини споживає 2/3 всього обсягу продукції. У зв’язку з цим важливо відрегулювати правила взаємодії між покупцями, виробниками і постачальниками. Також має значення контроль цін на продукцію. Всі ці можливості надає товарно-сировинна, енергетична біржа України. Учасники торгів на цьому майданчику можуть самостійно формувати товарні пропозиції для замовників і встановлювати актуальну ціну на товар. Споживачі отримують можливість вибрати найкраще і найбільш вигідну пропозицію з безлічі конкурентних. З метою подальшого успішного розвитку ринку необробленої деревини важливо удосконалити законодавчі норми, які дозволяють сформувати нові виробничі потужності і робочі місця в ринковому сегменті необробленого дерева.

Related Post

САМОКАТ ДЛЯ АКТИВНЫХ ДЕТЕЙ!САМОКАТ ДЛЯ АКТИВНЫХ ДЕТЕЙ!

Ваш ребенок не сидит на месте? Тогда его активность нужно направлять в полезное русло. Для этого психологи рекомендуют движение, чтобы он выплескивал свою энергию. В теплое время года незаменимым становится

Використання календаря торгів на електронному майданчику УЕБВикористання календаря торгів на електронному майданчику УЕБ

Кожна функція, представлена на будь-якому електронному майданчику для чогось потрібна. Тому, якщо вам здається, ще певні інструменти не є зовсім ефективними – це може бути не зовсім об’єктивною інформацією і