Де дізнатись ринкову вартість на природний газ в Україні

Використання біржових механізмів дозволяє сформувати справедливу ринкову ціну на природний газ та запобігати використанню корупційних схем та штучного підвищені ціни на енергоресурси. Для цього була створена Українська енергетична біржа, котра сьогодні являється орієнтиром для формування справедливих цін на природний газ в Україні. Дізнатись докладніше про функціонал біржі та безкоштовно ознайомитись с котируваннями на енергоносії можна за посиланням www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/.

Для чого використовуються біржові торги

Основна функція сучасної товарної біржі в будь-якій національній економіці – це функція ціноутворення. Одночасна участь в біржових торгах нічим не обмеженого числа продавців та покупців при повній анонімності її учасників забезпечує реальну конкуренцію між ними, зводить до мінімуму можливість змови.

Це дозволяє сформувати в ході біржових торгів об’єктивні цінові індикатори, які є основою ціноутворення на позабіржовому ринку та дають можливість виробникам планувати свою господарську діяльність, більш ефективно управляти витратами свого виробництва.

Крім того, такі індикатори можуть служити основою для прийняття державою відповідних управлінських рішень на даному ринку.

Інша важлива функція, виконувана біржею – це надання можливості страхування цінових ризиків за допомогою здійснення біржових операцій з похідними інструментами. Також біржова торгівля дозволяє скоротити кількість посередників, розширюючи доступ до ринків збуту, при цьому біржа забезпечує високий рівень гарантій виконання зобов’язань за укладеними договорами.

Формування ринкової вартості газу в Україні

В Україні ціна на природний газ формується відповідно до котирування на Українській енергетичній біржі. Тобто біржова ціна являється базою для визначення вартості енергоресурсів по відношенню до певного місячного періоду. Біржова ціна впливає й на ціну для населення, яка розраховується щомісяця на основі ринкової ціни.

Котирування на УЕБ визнанні справедливими та неупередженими провідними аналітичними світовими агентствами, такими як Bloomberg, Thomson Reuters та іншими.

Торгівля через електронний майданчик Української енергетичної біржі природним газом дозволяє не допустити безконтрольне зростання його вартості та встановити прозову ринкову ціну на нього на основі попиту та пропозиції

Related Post

Фортнайт на ПКФортнайт на ПК

Fortnite–это популярный симулятор выживания, оформленный в мультипликационном стиле. Разработчиком проекта стала команда разработчиков EpicGames. Всего за несколько месяцев после своего выхода игра побила все рекорды по продажам внутриигровыхпредметов, обеспечив проекту

Дикие скричеры в магазине игрушекДикие скричеры в магазине игрушек

Сегодня полки магазинов игрушек буквально завалены самой разнообразной продукцией. Даже самы крупные магазины, которые посвящены этим товарам, часто банально не в состоянии разметить в торговом зале все доступные игрушки. В